Jumping Havířov

Co je Jumping

Jumping je aerobní cvičení, které probíhá na trampolínách, pod vedením trenéra na výraznou taneční hudbu. Díky měkkým dopadům, které jsou docíleny díky speciálnímu výpletu je toto cvičení šetrné ke kloubům, ba naopak posiluje kloubní úpony a svaly kolem páteře, a to 3. a 4. vrstvu hlubokých svalů zádových. Dále Jumping podporuje posilování svalů dna pánevního, zbavuje rychle nadváhy a dodá Vám sebevědomí a tu správnou náladu. Podstatou jsou jednoduché poskoky, balancování a zábava na motivující hudbu. Nejde o žádné choreografie (to ocení především muži).

Jumpingem ke zdraví

Lidé, kteří pravidelně cvičí Jumping®, brzy zjistí, že jsou schopni pracovat déle, lépe spí a cítí se uvolněněji. Účinky nejsou jen psychologické, protože při cvičení musíme překonávat gravitaci, a proto se jedná o jedno z nejvíce prospěšných aerobních cvičení.

Jumping® má podobný účinek na Vaše tělo jako skákání přes švihadlo, ale s vyloučením všech negativních dopadů na pohybový aparát. Zklidňující účinek na nervový systém je prokazatelný již po první hodině Jumpingu®.

Výsledkem pravidelného cvičení je zvýšená odolnost vůči fyzickému a emočnímu stresu. Celkové posílení dává výborné předpoklady k vyhnutí se psychosomatickým onemocněním a depresi.

Endorfiny a Jumping

Endorfin je druh neurotransmiterů uvolňovaný v mozku. Endorfiny rozšiřují v těle pocit pohody a hrají důležitou úlohu i v některých tělesných funkcích, například v regulaci teploty. Mají také modulační funkce centrální (spánek, nálada, analgezie) a periferní (endokrinní regulace). Je obsažen v mnoha potravinách, jako třeba v čokoládě, ale například i v určitých drogách. Zkušenosti uživatelů jasně potvrzují, že cvičení Jumping® podporuje tvorbu endorfinů. Díky kombinaci zábavného cvičení, motivující hudby a specifických pohybů zažijete doslova příval prospěšných hormonů.


shlédni naše video  https://www.youtube.com/watch?v=5inN45tqIvc

Adresa sportoviště

Tajovského 1157/2
736 01 Havířov

Otevírací doba

po–ne 7:00–21:00

Kontakt na sportoviště

tel. +420 605 008 521
hodnedobrecz@seznam.cz

Kontakt na jumping

tel. +420 721 735 671
k.bartovska@seznam.cz

Zobrazit na mapě